Tüp Mide Ameliyatı Olan Ünlüler

Kilo problemi herkesin şüphesiz en büyük sorunlarının başında yer alıyor. Sadece ülkemizde değil dünyada kiloyla baş etme yolları hakkında birçok teknik çıkarken, tüp mide ameliyatı son dönemlerin en çok rağbet edilen kilo verme yöntemlerinden biri durumunda.

Birçok kişi bu yönteme baş vururken, MagClassico ekibi olarak tüp mide ameliyatı olan ünlülerimizi sizler için derledik…

Pelin Öztekin

Ünlü  tiyatrocu Rasim Öztekin’in oyuncu kızı, Pelin Öztekin 153 kilo olunca Nisan 2015’te mide küçültme ameliyatı olmuştu. Ünlü oyuncu 22 ayda 90 kilo verip 63 kiloya düştü. Sadece bu şekilde olmadı tabi ki, kendisini spora adayan genç oyuncu formunu bu şekilde koruyor.

Işın Karaca

Işın Karaca, geçirdiği tüp mide ameliyatı sonrasında 40 kilo verdi, 38 beden bir vücuda kavuştu. Aşık olduğu adamla evlilik kararı aldı ve “Ey Aşkın Güzel Kızı” isimli yepyeni bir albüm çıkardı. Görünen o ki kilo vermek ona yeni bir hayatın kapılarını açtı.

Hamdi Alkan

Kendi tabiriyle bir Antakyalı olarak kilo vermenin zor olduğunu söyleyen Hamdi Alkan, geçirdiği tüp mide ameliyatı sonrasında 4 ayda 140’dan 96 kiloya düşmüş. Kilolu olduğu dönemlerde bel fıtığından varise kadar bir çok sağlık sorunu yaşadığını anlatan Alkan, ayakkabılarını bağlamak için bile eğilemediğini, eğildiği zaman nefes nefese kaldığını söylüyor.

Ozan Orhon

Ozan Orhon defalarca ameliyat oldu. Hatta ölümden bile döndü! Birçok kez midesine kelepçe taktıran şarkıcı son olarak midesini küçülttürdü.

Fatih Ürek

Şarkıcı Fatih Ürek, mide küçültme ameliyatı ile tam 27 kilo vererek fit bir görünüme kavuştu. Fatih Ürek geçirdiği ameliyat ile ilgili olarak: “ Geçirdiğim ameliyatın komplikasyonlarından biri olan “Mide Kaçağı” durumu maalesef ki bende de yaşandı. Bu kaçağı kontrol etmek ve tamamen kapanması için bir süre tedavi altında kaldım. Tedavim devam etmekte olup ameliyat sonrasında 25 kilo verdim. Şu an maşallah çok iyiyim ve şeker hastalığım yok oldu. Bu süreç elbette ki çok kolay geçmedi ama gazetelerde yazdığı gibi vahim durumlar yaşanmadı. Önümüzdeki haftalarda programlarıma devam edeceğim ve sağlığımda her geçen gün daha iyiye gidiyor” dedi.

Seren Serengil

Mide küçültme ameliyatı sonrası 25 kilo veren Seren Serengil geçirdiği ameliyatın olumlu ve olumsuz etkilerini şu şekilde anlatmış: “Bende hafıza kaybı yaptı, hatırlayamamaya başladım. 25 kilo kaybederken çok vitamin gidiyor. Protein sevmiyorum ama almam lazım. B12 eksikliğim var. Akşam saat 17.00 olduğu zaman uzanmak istiyorum. 4 ayda 25 kilo verdim. Çok hızlı, şu an 52 kiloyum. 34 bedenim. Hâlâ inanamıyorum.”

Gülnihal Demir

Muğla’da çalıştığı bankadan emekli olduktan sonra 50 yaşında oyunculuğa başlayarak “Dondurmam Gaymak”, “Mandıra Filozofu”, “Deliha” filmleriyle “Çocuklar Duymasın”, “Zengin Kız Fakir Oğlan” gibi dizilerde aldığı rollerle ün kazanan Gülnihal Demir, 62 yaşında zayıflama kararı alarak geçen 15 Şubat’ta tüp mide ameliyatı oldu. Ameliyata 126 kiloyla giren Demir, 8.5 ayda 39 kilo vererek 87 kiloya düştü.

Aslızen

Şarkıcı Aslızen, tüp mide ameliyatı olarak 30 kilo verdi. 36 yaşında olmasına rağmen kendisini 25 yaşındaymış gibi hissettiğini söyleyen Aslı Zen, “Üzerimde daha sağlıklı olmanın verdiği mutluluk ve enerji var. İşlerim açıldı. Gören herkes beğeniyor. Bütün gazetelere kapak olarak girdi. Ana haber bültenlerine çıktım. Aslında ne kadar önemli bir şeymiş kilo. Her şeyden ötesi sağlıklıyım ve kızımı çok mutlu ettim. Çünkü kızımın özel bir isteğiydi bu benden. Özellikle mayo giymemi çok istiyordu. Sonra bir single yaptım. Yani yeniden doğmuş gibiyim. No Name kızlar gibi oldum tekrar. Berduş adında yeni bir şarkım var. Şu anda televizyonda çok güzel bir şekilde ilerliyor şarkım. Her şey gayet güzel gidiyor. Yeni bir ben, yeni fikirler, gayet coşkuluyum.” dedi.

Gamze Gözalan

Zayıflamak için üç kez ameliyat olan, 158’den 64 kiloya düşen oyuncu Gamze Gözalan, dördüncü kez bıçak altına yattı. Gözalan “Askılı bluz giyme hayalim gerçekleşti” dedi. Ameliyat süreçlerini ise şu şekilde anlatıyor güzel oyuncu: “İlk ameliyatımı 8 yıl önce oldum. İki ayda 158’den 100 kiloya düştüm. Ama bir gün, içinde bulunduğum araç fazla hareket edince kelepçem patladı; ameliyatla kelepçeyi çıkardılar. Verdiğim kiloları yeniden aldım. 2 sene sonra, 2006’da, hiç düşünmeden ikinci kez ameliyat masasına yattım. Göbeğimden yukarıya kadar kestiler; safra kesemi alıp, kelepçeyi taktılar.Böylece iki yıl süren sancılı dönem başlamış oldu. Daha sonra, 2 yıl önce de 7 saat süren ve iç organlarımın yerini değiştiren gastrit bypass ameliyatı oldum. Şimdi olayın en güzel safhasındayım. Sadece toparlama ve estetik operasyon oldum. O kadar kiloyu verdikten sonra sarkan ve artık vücuda ağırlık yapan göğüslerimi, sırt ve kollarımı toparlamak gerekiyordu. Güzellik için değil, tıbbi bir zorunluluk halini almıştı. Göğüslerimi taşıyamıyordum, boynum, sırtım ağrıyordu çünkü. Eski fotoğraflarımı görünce kendime inanamıyorum. “Bu hale nasıl gelmişim” diye kızıyorum kendime. Bu nasıl bir duyarsızlıkmış. Şişmanlık çok kötü. Toplumsal baskıyı üzerinizde hissediyorsunuz.”

Hakan Aysev

Ünlü opera sanatçısı Hakan Aysev de mide ameliyatı olan ünlülerden. Ünlü tenor, 148 kilodan 88 kiloya indi. Tüp mide ameliyatından sonra; “Son dönemde yataktan yorgun kalkmak, uyku apneleri, sürekli terleme vb. pek çok problem yaşıyordum. Sosyal hayatı çok sevmeme rağmen bunlar benim içime kapanmama neden oldu. Bu yüzden de bu ameliyata karar vermem çok zor olmadı. Ameliyat sonrası gerçekten tüm bu sıkıntılarımdan kurtuldum. Daha rahat hareket etmeye başladım. Kullandığım pek çok ilacı bıraktım. Sürekli yemek düşünmüyorum. Gerçekten yeniden doğdum diyebilirim. Kısa süre sonra spor yapmaya da başlayacağım” dedi.

Özlem Türkad

Seksenler’de Rukiye karakterini canlandıran Özlem Türkad, tüp mide ameliyatı olarak 24 kilo vermiş. Geçirdiği süreçle ilgili olarak; “Çocukluğumdan beri yaptığım onca diyetle hep zayıfladım ama sonrasında verdiğim kiloları fazlasıyla geri aldım. Artık bedenim bu durumdan çok yorulmuştu. İki sene önce tiroid ile ilgili bir problem yaşadım. Vücudumun dengesi iyice bozuldu ve daha zor kilo vermeye başladım. Hem kilolarımın kalıcı olmaya başlaması, hem de tüp mide ameliyatını kesin çözüm olarak görmem nedeniyle artık bunu yapmam gerektiğini düşündüm. Benim için zor bir karardı ama tüp mide ameliyatı oldum. Sezon bitimine denk getirdim ve 2 Haziran’da ameliyat oldum. Şu anda da kendi adıma gayet mutluyum.” diyor.

Başak Şekerpare

Gastrik by-pass ameliyatıyla tam 68 kilo veren oyuncu Başak Şekerpare, deneyimlerini “sensinobez” adlı bloğunda paylaşıyor. İki sene araştırdıktan sonra ameliyata cesaret eden Şekerpare, bloguyla 40 obezin daha aynı ameliyata girmesine vesile olduğunu söylüyor. Şekerpare, yeni görünümü ve yeniden kazandığı sağlığından hoşnut. 11 yıldır profesyonel oyunculuk yapan Şekerpare’nin tek sıkıntısı yeni haliyle rol bulamamak!

Çiçek Dilligil

Mide ameliyatı sonrası 30 kilo veren Çiçek Dilligil, hayatıyla ilgili olarak; “Son üç senedir ciddi tansiyon hastasıydım. Sabah akşam ilaç alıyorum. Benim için öncelik buydu. Kilo verince evet insan kendini iyi hissediyor ama oğlumun yolculuğunu görmek istiyorum. İzlediğim kamu spotu beni çok etkiledi. Oğlum şuan 19 yaşında. Ben onunla güzel ve kaliteli yaşamak istiyorum.” diyor.

Linet

Mide ameliyatı olan ünlüler arasında en ilginç olayı herhalde Linet yaşamıştır. Yakınlarından edinilen bilgilere göre ilk olarak “mide kelepçesi” taktırarak kilolarını vermiş ünlü şarkıcı. Ama nedense, bu operasyonu herkesten, daha doğrusu da medya’dan “büyük bir sır” olarak saklamış. Verdiği tüm kiloların ardından, hayal ettiği görüntüye kavuşan Linet, bununla da yetinmeyip, yepyeni bir zayıflama operasyonu için, yeniden ameliyat masasına yatmış. 52 kiloya inmesine rağmen, verdiği kiloları koruyamayacağını düşünen Linet, yeniden ameliyat masasına yatarak, midesini aldırmış. Linet’in zayıflama nedeni olan “mide kelepçesi” çıkarılarak, “tüp mide” adı verilen ameliyatı geçirmiş.

Kaan Kural

Basketbol yorumcusu Kaan Kural, bir yıl önce 210 kiloydu. Geçirdiği mide ameliyatından sonra 82 kilo verdi.Kendisi yeni haliyle ilgili olarak;  “Eskiden gideceğim yere nasıl yedi adım daha az yürürüm diye hesap yaparken şimdi en özlediğim şeylerden biri olan basketbolu yeniden oynayabilmenin mutluluğunu yaşıyorum” diyor.

 

 

 

 

 

Written By
More from MagClassico

“Rüzgar Ağabeyim Beni Cesaretlendirdi”!

İlginç bir yaşam hikayesi! Geçtiğimiz günlerde Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde başarılı...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir