“Söz” Dizisi Oyuncuları Hakkında En Kapsamlı Bilgiler

StarTV‘de yayınlandığı günden beri rating rekorları kıran hatta rakiplerini geride bırakarak manşetlere bomba gibi düşen “Söz” dizisi, her hafta ayrı bir heyecanla izleyicisiyle buluşuyor. Şüphesiz bu dizinin bu kadar başarılı olmasında; yapımcısı, yönetmeni ve yapım şirketi kadar oyuncularının da rolü yadsınamaz.

Özellikle genç kızlar tarafından oldukça beğenilen yakışıklı oyuncuları bir araya getiren “Söz” dizisinin başarılı kadrosunda bakalım kimler var? ve gerçek hayatta kim bu oyuncular?

YAVUZ KARASU (TOLGA SARITAŞ)

Görev: Tim Komutanı

Rütbe: Kıdemli Üsteğmen

Ekibin komutanıdır. Çok iyi bir asker ve liderdir. Zekası ve karizmasıyla tüm timin saygısını kazanmıştır. Bir yanda ülkesi için çarpışırken bir yandan da tutkulu ve zor bir aşka yelken açacaktır.

Tolga Sarıtaş Kimdir?

30 Mayıs 1991 İstanbul doğumludur. Aslında Sivaslıdır ama İstanbul’da doğmuştur. Eğitim hayatını ve çocukluğunu da İstanbul’da geçiren yakışıklı oyuncu, lise eğitimini tamamladıktan sonra tamamen oyuncu olmaya yönelmiştir. Çeşitli tiyatro oyunlarında yer almıştır. Bunun yanı sıra müzik gruplarında bateri ve gitar çalmaya başlamıştır. Yer aldığı birkaç projeden sonra, “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Şehzade Cihangir rolüyle adını duyurmuştur. Sonrasında Kanal D ekranlarında yer alan “Güneşin Kızları” dizisinde baş rolü canlandırmıştır. Bu karakter ile gösterdiği performanstan dolayı 2016 yılında ödüle layık görülmüştür.

ÇOLAK (SERHAT KILIÇ)

Görev: Terör örgütünün lideridir.

Zeki, kurnaz olduğu kadar acımasız ve zalimdir. Çıkarları uğruna küresel güçlerle işbirliği yapmaktan çekinmez. İlkeleri ve ahlakı yoktur. Kardeşinin ölümünden sorumlu tuttuğu için Üsteğmen Yavuz’la da kişisel bir hesabı vardır.

Serhat Kılıç Kimdir?

8 Temmuz 1975 tarihinde dünyaya gözlerini açan Serhat Kılıç aslen Malatyalıdır. Başarılı oyuncu, 1.78 boyunda ve 71 kilodadır. Kökeni kürt olup olmadığı ise bilinmemektedir. Ankara’da doğup ve orada büyüyen Kılıç; dizi, film ve tiyatro oyuncusudur. Oyunculuk eğitimini 1994 senesinde Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Tiyatro bölümünde tamamlamıştır.

ERDEM KORKMAZ (NİHAT ALTINKAYA)

Görev: Tabur Komutanı

Rütbe: Yarbay

En son ve en kritik kararları vermekle yükümlüdür. Askerlerin hayatı için herkesi karşısına almaya hazırdır. Disiplinlidir, katıdır, kuralcıdır. Bütün bunlarla beraber de çok babacandır. Bütün askerlerin her derdiyle tek tek ilgilenir. Ayrıca civardaki köylülerle ilişkileri de çok iyidir.

Nihat Altınkaya Kimdir?

28 Eylül 1979 tarihinde dünyaya gelen Nihat Altınkaya Karabüklüdür. Bir dönem profesyonel olarak voleybol oynayan Altınkaya ardından oyunculuğa yönelmiş ve Ekol Drama’da oyunculuk eğitimi almıştır.

Nihat Altınkaya 1.88 boyunda 85 kilodadır. Başarılı dizi oyunucusu Nihat Altınkaya, İmre Altınkaya ile evlidir. Bu evlilikten ise iki kızı bulunmaktadır.

BAHAR KUTLU (AYBÜKE PUSAT)

Hastane zincirleri olan zengin bir ailenin güzel kızıdır. Tüm bu zenginlik ve şaşaya rağmen mütevazı ve yardımsever bir doktordur. İstanbul’dan ve ailesinden uzaklara gidince kendi içsel yolculuğu da başlar. Gördükleri ve yaşadıkları onu yepyeni bir insan yapacaktır.

Aybüke Pusat Kimdir?

22 Mayıs 1995 senesinde dünyaya gelen Aybüke Pusat aslen doğma büyüme Ankaralıdır. Oyunculuk eğitimini Ankara Devlet Konservatuarı Bale Bölümü’nde tamamlayan Aybüke son olarak Star TV’de yayınlanan Söz dizisi ile gündeme gelmiştir.

Aybüke Pusat boyu 1.72 kilosu 53’dür. Güzelliği ile herkes etkilemeyi başaran Aybüke 2014 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışmasında üçüncü olmuştur.

EYLEM MERCIER (MERİÇ ARAL)

Annesi Türk, babası Fransız’dır. Bağımsız bir savaş muhabiri ve fotoğrafçısıdır. Üniversite yıllarında çeşitli eylemlere katılmış ve defalarca gözaltına alınmıştır. Anarşist, muhalif bir internet gazetecisidir. Bölgede tanışacağı Tim elemanına aşık olunca inandığı her şeyi sorgulamaya başlayacaktır.

Meriç Aral Kimdir?

1 temmuz 1990, İstanbul doğumludur. Yengeç burcu olan Aral, dizi oyuncusu olarak kariyer yapmaya devam etmektedir. Meriç Aral’ın annesi ve babası avukatlık yapmaktadır; bu nedenle olsa gerek ki Lise döneminin ardından Bilgi Üniversitesi Hukuk bölümüne kaydolmuş ve yan dal olarak da edebiyat eğitimi görmüştür. 2012 yılında Sultan dizisi ile karşımıza çıkan Meriç Aral; oyunculuk eğitimi ardından hızlı bir giriş yaparak 2013 yılında Balayı filmi ile seyirci ile buluşmuştur.

ZAFER YAMAN (ATAKAN ARSLAN)

Görev: Tim Komutan Yardımcısı

Rütbe: Üsteğmen

Lakap: Geveze

Ekibin en çalışkanıdır. Sabah herkesten önce uyanır ve antrenmanına başlar. Tam bir spor delisidir. Kendi halinde, ketum takılmayı sever. Disiplinin esas olduğu bir aileden gelmiştir.

Atakan Arslan Kimdir?

27 Ağustos 1989 tarihinde dünyaya gelen Atakan Arslan doğma büyüme Sivaslıdır. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu mezunu olan Arslan 16 yaşında beri dövüş sporları ile ilgilenmektedir. Türk kick boks ve Muay Thai sporcusu olan Atakan Arslan, ayrıca dizi oyunculuğu yapmaktadır.

Atakan Arslan, 1.88 boyunda ve 81 kilo ağırlığında olmasına karşın atletik vücudu ile dikkat çekmektedir. Atakan Arslan, Serap Korkmaz ile evlidir fakat çocuğu bulunmamaktadır.

FETHİ KULAKSIZ (BURAK SEVİNÇ)

Görev: Hafif Silah Uzmanı

Rütbe: Üstçavuş

Lakap: Avcı

Kültürlü, çok okuyan, bu dünyanın içinde ayrıksı duran bir adamdır. Milli şampiyon okçudur. Timin keskin nişancısıdır.

Burak Sevinç Kimdir?

01 Nisan 1985 tarihinde dünyaya gelen Burak Sevinç doğma büyüme İstanbulludur. Üniversite eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi’nde alan Sevinç, Kanun, ud, keman ve gitar enstrümanlarını iyi derece çalmaktadır.

Burak Sevinç boyu ise hayranları tarafında merak edilmektedir. 1.88 boyunda olan oyuncu 80 kilodur. Evli oyuncular kervanında yer almakta ve Şirin Kılavuz ile hayatını beraber sürdürmektedir.

MÜCAHİT SERDENGEÇTİ (GÖRKEM SEVİNDİK)

Görev: Ağır Silah Uzmanı

Rütbe: Üstçavuş

Lakap: Keşanlı

Deli dolu ve atılgandır. Bütün operasyonlarda en önden gitmekten korkmaz. Bunun sebebi de şehit olma arzusudur. Çünkü bütün sülalesi şehit olmuştur.

Görkem Sevindik Kimdir?

17 Ekim 1986 yılında Adana doğumludur. Çocukluğundan beri hayali oyuncu olmak olan Sevindik, ilkokulu ve ortaokulu Adana’da okumuştur. Ortaokuldan sonra hayallerinin peşinden koşmaya karar veren Sevindik, İstanbul’a gelip tiyatro ile ilgilenmeye başlamıştır.

Müjdat Gezen Sanat Merkezinde eğitim almaya başlayan Sevindik, eğitiminden sonra Uğur Uludağ’ın tiyatro ekibine katılarak yoluna devam etmiştir. Kurtlar Vadisinde tanıdığımız Sevindik Çakır’ın oğlu Pusat olarak karşımıza çıkmıştır.

ATEŞ ACAR (EREN VURDEM)

Görev: İstihbarat Uzmanı

Rütbe: Başçavuş

Lakap: Karabatak

Yetimdir. Annesi de babası da bayrağıdır. Timin en neşelisidir. Eğlenmeyi sever. Kamuflaj ve kılık değiştirme ustasıdır. İstihbaratçıdır. Aynı zamanda çapkındır. Girdiği her görevde illa bir kadının kalbini kazanır. Şeytan tüyü vardır.

Eren Vurdem Kimdir?

07 Ekim 1988 tarihinde doğan Eren Vurdem aslen Konyalıdır. Başarılı oyuncu eğitimini Haliç Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır.

Eren Vurdem boyu 1.75 kilosu 70’dir. Sevgilisi olmayan Vurdem yakışıklılığı ile dikkat çeken ünlüler arasındadır.

FEYZULLAH ALTIPARMAK (AYTAÇ ŞAŞMAZ)

Görev: İstihkam Uzmanı

Rütbe: Uzman Çavuş

Lakap: Çaylak

Timin en genci, tecrübesizi ve çaylağıdır. Annesi kendisine çok düşkün olduğundan özel kuvvetlerde olduğunu söyleyememiştir. Annesi onu Muğla’da turizm jandarma zannetmektedir.

Aytaç Şaşmaz Kimdir?

19 Mayıs 1994 senesinde dünyaya gelen Aytaç Şaşmaz doğma büyüme İstanbul’ludur. İsmail Ege Şaşmaz’ın kardeşi olan Aytaç oyunculuk eğitimini ise ondan almıştır.

Yakışıklılığı ile ön plana çıkan Aytaç Şaşmaz boyu 1.80 kilosu ise 77’dir. Kahverengi gözlere sahip olan Şaşmaz boğa burcudur ve sevgilisi yoktur.

GÜLER KORKMAZ (NİL GÜNAL)

Erdem Yarbay’ın eşidir. Ailesine bağlı fedakar bir kadındır.

Nil Günal Kimdir?

04 Kasım 1981 tarihinde dünyaya gelen Nil Günal aslen Ankaralıdır. Oyunculuk eğitimini Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro bölümünde alan Günal bir çok dizi ve filmde rol almayı başarmıştır.

Nil Günal boyu 1.73 kilosu 58’dir. Tam bir akrep kadını olan Nil Günal, Kerem Çakıroğlu ile evlidir ve mutlu bir beraberlik yürütmektedir.

FUNDA KUTLU (ECE OKAY)

İstanbul’da bir hastane zincirinin sahibi dominant bir annedir. Bahar’ın kariyer haritasını bile adım adım planlamıştır. Kızıyla alacağı kararlar yüzünden ters düşecektir.

Ece Okay Kimdir?

26 Eylül 1966 tarihinde dünyaya gelen Ece Okay doğma büyüme İstanbulludur. Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Bölümü mezunu olan Okay ayrıca İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusudur. 1.67 boyunda olan Ece Okay oyunculuğu ile herkesi mest etmeyi başarmıştır.

FATMA BOZDAĞ (MELİSSA YILDIRIMER)

Eşi Hafız’ı seven, sorunlu bir hamilelik yaşamakta olan cefakar bir kadındır.

Melissa Yıldırımer Kimdir?

Melissa Yıldırımer, 1990 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini Haliç Üniversitesi Konservatuvar Oyunculuk Bölümü’nde tamamlamıştır. İlk oyunculuk deneyimini 2010 yılında rol aldığı Kanıt dizisi ile yaşayan Melissa Yıldırımer; Altınsoylar, Küçük Gelin, Küçük Kıyamet ve Şefkat Tepe dizilerinde rol almıştır.

NAZLI KORKMAZ (İLAYDA ILDIR)

Erdem Yarbay’ın hayat dolu sevecen kızıdır. İstanbul’da konservatuarda keman okumaktadır. Başına gelen bir felaket, onu Karabayır’da kalmaya mecbur eder.

İlayda Ildır Kimdir?

İlayda Ildır, 1996 yılında İstanbul’da doğmuştur. Eğitimine Yeditepe Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nde devam eden güzel oyuncunun ekranlarla tanışması D-Smart reklam filminde oynaması ile başlamış, Coca Cola, Avon, Tadını Çıkar ve Yogo reklamlarında rol almıştır.

 

Written By
More from MagClassico

Şeyma Subaşı’na “Poz Verme, Oy Ver” Yorumu!

Şeyma Subaşı’na sosyal medyadan oy ver tepkileri yağıyor! Acun Ilıcalı'nın sevgilisi ve...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir