SON DAKİKA… Survivor 2017 Şampiyonu OGEDAY!

“Survivor 2017 şampiyonu kim oldu?” sorusunun cevabı belli oldu. Kıbrıs’ta gerçekleştirilen büyük finalde Adem ve Ogeday şampiyonluk heyecanı yaşadı. Canlı SMS oylamasına çıkan iki isimden en çok oyu alan Ogeday Survivor şampiyonu oldu.

Survivor 2017’de şampiyon kim oldu?” sorusunun cevabı belli oldu. Kıbrıs’ta düzenlenen finalde Adem ile Ogeday canlı SMS oylamasında karşı karşıya geldi.

En çok oyu alan Ogeday Survivor şampiyonu oldu.

ŞAMPİYON OGEDAY’IN İLK SÖZLERİ

Survivor şampiyonu/birincisi Ogeday kupayı kaldırdıktan sonra şunları söyledi: “Bizi yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Buraya gelmeden önce bir arkadaşıma söz vermiştim. Kürekten Engin arkadaşıma söz vermiştim. Survivor’ı kazandığım taktirde Sümerspor’a tekne alacağım ve kardeşim Muhammed’in adını vereceğim demiştim. Kardeşime ve anneme sözümü tuttum çok teşekkür ediyorum.”

Şampiyonluk koltuğunda oturan Adem’in final gecesindeki ilk sözleri: “Çok uzun bir yoldan geldik buraya. Birçok sınavdan geçtiğimi düşünüyorum. Beni buraya getiren benim irademin yanı sıra beni ailelerinden biri gibi gören halkımızdır. Onlara çok teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun. Ben burada sadece bir yolcuyum. Bendan sonra buraya yeni yolcular da gelecek. Bir eğitimci olarak küçük çocuklara örnek olabildiysem, akıllarında kalabidiysem bu benim için en büyük mutluluk. Çok heyecan yaşadım. Yaptığım iç heyecan ve korkuyla beslenen bir iş ama şuandaki duygularımı tarif edemem. Bugün her türlü sonuca razıyım. Bugün benim gözümde iki şampiyon var. Ogeday da en az benim kadar şampiyonluğu hak eden bir kardeşim.”

Daha sonra yeniden söz alan Adem, “Hedefim kesinlikle Kıbrıs’tı. İnanarak geldim. Ama hiçbir zaman hedefsiz çıkmadım. Bazen yarı yolda kaybettim. Burada da bu riski yaşıyordum. Hiçbir şekilde strateji yapmadım. Dışarda nasıl Adem’sem burada öyleydim. Gönlüm çok rahat. Sabaha kadar konuşsamda beni buraya getirenlerin hakkını ödeyemem. Hepsine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Ogeday ise şöyle konuştu: “Çok uzun bir maratonun artık son aşamasındayız. 5 ay boyunca tüm duyguları yaşadık. İyiki buraya gelmişim. Gerçekten Adem ağabey de gerekeni söyledi. Çok değerli bir yarışmacı. Mücadele ederken de söylemiştim. ‘Güçlü isimlerle yarışmak istiyorum’ demişti. Kendisi de o güçlü isim. Bugün bir karar verilecek gerçekten çok heyecanlıyım. Buraya kadar gelebilmek iki taraf için de şampiyorluktur. İkimiz de çok hak ettik. Halkımız bizi 5 ay boyunca izledi karar verecek. Adem ağabeye çok teşekkür ediyorum.”

İkinci kez söz hakkı verilen Ogeday, “Survivor’dan önce hedeflerimi basamak olarak koydum. Survivor’a katılmaktan finale kadar. Bütün basamakları atlayabilrim. Son bir adım kaldı. Bu saatten sonra halkımızın da desteği ile önceliğim şampiyon olmak. Ancak olamasam da halkın taktirine bırakıyorum. Adaya bir daha gelsem farklı bir kişi olamam. Çıkan her karara saygım sonsuz” dedi.

OGEDAY GİRİŞKEN KİMDİR?

Ogeday Girişken, 27 Nisan 1992’de Adana’da doğdu. Ogeday eğitimini ise Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor öğretmenliği’nden mezunu olarak tamamladı.

Erken yaşlarda kürek sporuna başlayan Ogeday, 10 yıl boyunca Fenerbahçe Kürek Takımı‘nda yer aldı.

Aynı zamanda milli sporcu olan Ogeday’ın 15’in üzerinde Türkiye şampiyonluğu ve bunun yanında Balkan şampiyonlukları ile dünya sıralamasında dereceleri bulunuyor.

Survivor 2017 gönüllüler takımına profesyonel kürek sporcusu olarak katılan Ogeday tanıtım videosunda sloganı ise “Bizler kapalı kutu gibiyiz, onlar bizim ne yapabileceğimizi daha henüz bilmiyor” olmuştu.

Ogeday, Survivor’a gitmeden önce ise dayanıklılığına büyük katkı sağlayan kürek sporunu şu sözleriyle anlatmıştı: “Ellerimiz çok acıyordu, su topluyordu, nasır bağlıyordu. Vücudumuzda çalışmayan kaslar, bu spor ile çalışmaya başlayınca ilk başta yürüyemez hale geldik.”

“PERFORMANSIMI ÜSTÜN BULUYORUM”

“Ünlüler takımından karakter olarak en yakın Serhat abi. Serhat Akın’ı sadece bench’ten tanısam agresif, sert, çok sinirli asla konuşmam derdim fakat adaya geldiğim zaman Serhat abiyle inanılmaz ortak noktalarımız var. İkinci sırada Furkan, üçüncü sırada Adem abi ve dördüncü sırada İlhan abi var. Performans olarak Serhat abiyi kendimi yakın buluyorum. Güç kuvvet oyunlarında ise Adem’i yakın buluyorum. Bu narsistlik değil fakat genele vurduğumuzda ben performansımı karşı takımdaki erkeklerden daha üstün buluyorum.”

BOYNUNDAKİ KOLYENİN HİKAYESİ

Benim kürek takımından bir arkadaşım vardı. Adı Muhammet onu motor kazasında kaybettim. Onun kolyesi o yüzden sonuna kadar takacağım. Tek anlamı bu yani ondan bana kalan tek şey.

Written By
More from MagClassico

Yakışıklı Ünlüler Bekarlığa Veda’da Buluştu!

Sarp Akkaya’ya özel, Amsterdam'da bekarlığa veda partisi yapıldı… Barış Arduç, Engin Öztürk...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir