Serdar Ortaç: “Hem Atatürk’ü Hem Erdoğan’ı Seviyorum”

Serdar Ortaç ile gerçekleştirilen röportajda, anayasa değişiklik referandumunda çıkan “Evet” sonucuna sevindiğini belirtti.

Şarkıcı Serdar Ortaç verdiği röportajda, Cumhurbaşkanlığı sistemi referandumunda sandıktan “Evet” çıkmasının Türkiye‘ye artılar katacağını savunarak, “Cumhurbaşkanımız benim dönemimin en güçlü lideridir” dedi.

“HEM ATATÜRK’Ü HEM DE ERDOĞAN’I ÇOK SEVİYORUM”

Serdar Ortaç sözlerine şöyle devam etti: “Erdoğan’dan iyisi yok. Ben Erdoğan’ı sevemez miyim, bunda ne yanlış var? Bunu söylemeye çekinen kesimler var. Bu kesimleri de anlamakta güçlük çekiyorum. Ben hem  Atatürk’ü hem de Erdoğan’ı seviyorum. Kendini Cumhuriyetçi olarak tanımlayan kesimlere soruyorum, bunun neresi yanlış?”

ORTAÇ MUHALEFETE ÇATTI

Muhalefet ne yazık ki konuşmaya açık değil” görüşünü öne süren Ortaç, “Her şeye muhalefet ederek bir yere varılmaz. Ülkedeki kutuplaştırmayı devam ettiriyorlar. İzledikleri bu politikayı değiştirmesi gerekiyor. Daha yumuşak ve kucaklayıcı bir dil kullanmak ülkemizin geleceği için çok önemli” diye konuştu.

“80-90’LI YILLARDA BEN DE ÇOK HATA YAPTIM

“15 Temmuz darbe kalkışması başta olmak üzere terörle mücadelede devletimizin yanında yer alan bir isimsiniz. Siz kendinizi bu açıdan milli ve yerli bir sanatçı olarak görüyor musunuz?” sorusuna Ortaç şöyle cevap verdi: “Ben milletimin yanında olan bir sanatçıyım. Milletim neye karar veriyorsa o doğrudur. 80’li, 90’lı yıllarda bambaşka bir dünya ve Türkiye vardı. Ben de o Türkiye‘nin bütün acılarını gördüm ve yaşadım. O yıllarda ben de hata yaptım çünkü bize ne öğretildiyse ben de ona göre davranmıştım. Yaş aldıkça aslında bize o zamanlar öğretilenlerin hepsinin doğru olmadığını gördüm. Ben de şimdi eski öğrendiklerimi tamir ediyorum. 80 darbesini yaşayan bir insanım. Ülkede o dönemde büyük bir kaos vardı.”

 

Written By
More from MagClassico

Babam ve Ailesi Dizisi Muhteşem Kadrosuyla Ekranlarda!

Kanal D'nin yeni sezon dizisi Babam ve Ailesi muhteşem kadrosuyla ekranlarda yerini...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir