Ricky Martin Ünlü Dizide Rol Alacak!

Ünlü “American Crime Story” dizisinin 3. Sezonunda Ricky Martin rol alacak.

45 yaşındaki Porto Rikolu şarkıcı Ricky Martin, Gianni Versace’nin uzun süreli erkek arkadaşı Antonio D’Amico’yu canlandıracak.

American Crime Story”nin moda tasarımcısı Gianni Versace cinayetini ele alacak olan üçüncü sezonunda Latin Amerikalı şarkıcı Ricky Martin’in rol alacağı öğrenildi.

Üçüncü sezon 2018 yılında izleyici ile buluşacak…

Gianni Versace Kimdir?

Gianni Versace (2 Aralık 1946; Reggio Calabria – 15 Temmuz 1997, Miami Beach, Florida), İtalyan moda tasarımcısı ve iş adamı.

Gianni, çıraklığa çok küçük yaşta başladı; annesine değerli taşlar bulmada ve çeşitli işlerde yardım ediyordu. Bir süre sonra kendi tasarladığı kıyafetleri annesinin dükkanında satmaya başladı. Mimarlık eğitimi gördü ve 25 yaşında moda tasarımcılığı alanında çalışmak üzere Milano’ya taşındı.

1970’li yılların ortalarında yeteneği, Genny ve Callaghan gibi ünlü firmaların yetenek avcılarının dikkatini çekti. Complice firması, süet ve deri koleksiyonları tasarlamak üzere Versace’yi işe aldı. Burada gösterdiği başarının ardından kendine güven kazanan modacı, kadınlar için tasarladığı ilk koleksiyonunu sundu. Aynı yılın Eylül ayında ise ilk erkek koleksiyonu piyasaya sürüldü.

Versace, kendini bir tasarımcıdan çok bir terzi olarak tanımlıyordu. Tasarımlarında seksi çizgileri ön plana çıkarmayı seviyordu. Modacı, mini etekleri geri getiren, taytları tekrar ön plana çıkaran ve büstiyerleri gece kıyafetlerine sokan isim oldu.

10 yıldan az bir süre içinde, Versace 808 milyon dolar değerinde bir imparatorluk yarattı. Madonna, Jon Bon Jovi, Tina Turner, Tupac Shakur, Naomi Campbell gibi ünlüleri reklamlarında kullandı. Aynı zamanda rock n roll endüstrisindeki isimlerin ihtiyaçlarına da karşılık veriyordu, müşterileri arasında Michael Jackson, Phil Collins, Bruce Springsteen, George Michael, Eric Clapton ve Elton John gibi isimler bulunuyordu. Prenses Diana ve Prenses Caroline‘de müşterileri arasındaydı. 1982 yılında ise kariyerinde yepyeni bir sayfa açmaya, tiyatro kostümleri tasarlamaya başladı.

Gianni Versace, birçok filmin ve dizinin kostümlerini tasarladı. Bunlar; Ballet for Life , Jugde Dredd , Shakespeare Shorts , Showgirls , Kika , Vacanzi di Natale , Cin Cin , As Long as It’s Love ve Miami Vice idi. Modacı aynı zamanda 1996 yapımı “Catwalk” aldı filmde rol aldı. 1993’te, Amerikan Moda Oskarı’nın, tiyatro kostümleriyle Maschera D’Argento Ödülü ’nün sahibi oldu.

Ölümü

Ünlü modacı, bir süre boyunca çok nadir görülen br hastalık olan iç kulak kanseriyle boğuştu. 15 Haziran 1997’de, her sabah yaptığı gibi yürüyüşe çıktığı bir anda, Miami Beach, Florida’da silahla vurularak öldürüldü. Seri katil Andrew Cunanan, cinayetten kısa bir süre sonra intihar etti.

Kaynak: Wikipedia

Written By
More from MagClassico

Goran Bregovic, Efsane Rock Grubu Bijelo Dugme İle İlk Kez İstanbul’a Geliyor!

Goran Bregovic, kendisini zirveye taşıyan efsanevi rock grubu Bijelo Dugme ile 25...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir