Metin Hara Kimdir?

14 Haziran 1982 tarihinde, İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini 50. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulunda tamamladıktan sonra, orta ve lise öğrenimi için Üsküdar Amerikan Kolejine gitmiştir. Üsküdar Amerikan Koleji‘ni bitirdikten sonra Çapa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde eğitim hayatını tamamladı. Üniversite hayatı boyunca geçimini sağlamak için reklam oyunculuğuna başlamış, birçok ulusal ve global markanın Türkiye ve yurtdışındaki tanıtım mecralarında yer almıştır.

Kendisini geliştirdikten sonra son 5 senedir profesyonel anlamda enerji ile tedavi çalışmaları yapmaya başladı. İnsan sağlığına olan “bütüncül” yaklaşımı, insanın hayal gücüne sığmayan yetenekleri, insan zihnine sığmayan engin bilgisi ve insan bedenine olan sonsuz güveni sayesinde aldığı “tıbben imkansız” sonuçlar ile kısa sürede tıp camiasında yankı uyandırdı. Bugüne kadar tedavisine yardımcı olduğu yüzlerce insanın hayatını değiştiren ve bu bakış açısını, tekniklerini 10000’den fazla insanla paylaşan Metin Hara birçok basın-yayın kuruluşu aracılığıyla milyonlara seslendi.

2000 yılından itibaren insanların yaşamlarını dönüştürebilmesi için ağır hastalıkları olan insanlara seminerler ve bireysel seanslar yapmaya başlamıştır. 2007 yılında ”Dinle Neyden” adlı filmin başrol oyuncularından biri olarak 2008’de Uluslararası Ankara Film Festivalinde en iyi genç yetenek ödülüne layık görülmüştür.

2008 yılında “Trusthuman- İnsanagüven” projesini hayata geçiren Metin “Başka Bir Dünya Mümkün” felsefesiyle bireysel seanslar ve toplu seminerlerle insanların hayatına dokunmaya devam etmiştir.

2014 yılında ”Aşkın İstilası” 3’lemesinin 1. kitabı olan “Yol” kitabı, sadece ilk 3 ayda 100.000’in üzerinde satmış, yaklaşık 8 ay boyunca bestseller listelerinde kalmıştır. Her dokunduğu hayat için ağaç diken, yunus evlat edinen, hapishanelere, yetimhanelere, huzurevlerine yaptığı ziyaret ve yardımlarla dikkat çekmiştir. Birçok çevre ve sosyal sorumluluk derneğine üye olan Hara, Kansersiz Yaşam Derneği yönetim kurulu üyesidir.

2015 yılında Hürriyet Gazetesinin pazar ekinde yazıları yayınlanmaya başlamış ve büyük ses getirmiştir.

Bu günlerde adı ünlü top model Adriana Lima ile anılan yazar, Lima sayesinde daha çok ön plana çıkmayı başardı.

İşte Metin Hara ve Adriana Lima hakkında birçok sosyal medya platformunda yapılan yorumlar;

 • Adriana Lima her seyi güzel ülkemizden vatandaşlık alabilmek için yapıyor. Yemezler
 • çabuk çabuk metin hara okumaya başlıyoruz, adam pozitifi çağıra çağıra adriana limayla sevgili oldu hahahahahah
 • adriana lima biz kaçmaya çalışıyoz sen tam tersini yapıyosun allah akıl fikir versin sana ne diyim
 • nee adriana lima türk sevgili mi. giderek yaklaşıyorsun bana adriana kaderden kaçılmaz
 • sanırım adriana lima yı öpen adam. fakat o adriana lima yı öpünce biz de öpmüş sayılmıyoruz lan, bi sakin olun.
 • kendisi için güzel bir pr stratejisi geliştirmiş kişidir. nusret’in, nba takımına tuz döktürme sevinci yaptırması ile beraber, ülkemizden çıkan 2. güzel ve etkili pr hamlesinin sahibidir.
 • adriana lima’yı kendine aşık etmeyi başarmış! kaşığı sadece bakarak eğmek, ateş üzerinde çıplak ayakla yürümekten daha doğaüstü bir olayı gerçekleştirdiği için nasıl yapıldığını paylaşacaksa müridi olabilirim kendisinin.
 • adriana lima ile birlikteliginden sonra kitap satışları artmazsa arap olayım.
 • aşk diildir o. aşk olsa duramazdı.
 • google’a metin hara yazıyorum bunu mu demek istediniz deyip hira mağarası çıkıyor karşıma. hayat çok garip beyler.
 • eski sevgilileri şu an neler düşünüyordur çok merak ediyorum. :d
 • Metin hara YOL kitabı yazdı Adriana yi kaptı. Reis yol yaptı 15 yıldır ülkeyi yönetiyor.Yol’a yatırım yapan kazanıyor beyler
 • adriana lima’yı ağzından öpmüş insan tanesi. ya senin ne hakkın var böyle bir şeyi yapmaya? adriana sana da yazıklar olsun.
 • hayatının aşkinı yaşıyor metin hara dedirtendir.. ben hiç okumadım kendisini, popüler kitaplardan uzak durmaya çalışıyorum. ama bu aşkın üzerine 5 kitap yazar bu arkadaş, okumasakta duyarız.
 • Adriana Lima ve Metin Hara çiftine, biz çirkinlere tekrar umut verdiği için şükranlarımı sunuyorum. YES, WE CAN !!!

Kaynak : Sabah, Ekşi Sözlük, Onedio

Written By
More from MagClassico

Muhteşem Phuket Gezisi

Phuket Adası’na İstanbul’dan uçuş süresi 13 saat. Tayland bizden vize istemiyor. Uçakta...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir