Kaya Tuzu Lambasının Evinizdeki Şaşırtan Faydaları!

Öncelikle kaya tuzunu tanımlamakla başlamakta fayda olduğunu düşünmekteyiz.

Kaya tuzu milyonlarca yıl önce denizden kalan tuzun kaya katmanları haline gelmesi ile oluşmuştur. Kaya katmanları içerisinde yer alan tuzların güneşin ve basıncın etkisiyle kristalize hale gelmesine ise kristal kaya tuzu denir. Kristal Kaya tuzları ağırlıklı olarak Bir Yaren şehri olan Çankırı kaya tuzunda bulunmaktadır. Çankırı kaya tuzu Tuz mağarasındayken dışarıyla teması sağlanmadığı için ya da daha doğru bir ifadeyle dışarıdaki hava tuz mağarası içerisindeki kaya tuzuna müdahil olmadığı için doğallığını ve saflığını korumaktadır.

Tuz lambasının özellikle ofis ortamlarında kullanımında elde edilen faydalar aşağıda ki şekilde özetlenebilir :

– İş temposundan dolayı ofislerde meydana gelen yorgunluğu ve konsatrasyon eksikliğini( odaklanamama problemini) azaltmaktadır.

– İş ortamında kullanılan elektronik cihazların( yazıcı, bilgisayar, iletişim araçları vs.) yaymış olduğu radyasyonun olumsuz etkisini giderici yapıya sahiptir.

– Odanın havasını kaliteli hale getirerek odada ki atmosferi iyileştirir. Bu nedenle ofis içerisindeki bireylere rahatlık hissi verir.

Sigara dumanının olumsuz etkisini minimize eder.

Çankırı tuz lambası neden faydalı?

Çankırı tuz lambasının neden faydalı olduğuna ilişkin olarak verilebilecek en güzel cevap elbettekinegatif(eksi) iyonlardır.

Negatif iyonlar, genel olarak havanın vitaminleri olarak ifade edilmektedir. Negatif iyonla bağdaşlaştıracağımız diğer bir kavram ise rahatlık hissidir. Bir ormanlık alanda, bir nehir kenarında ya da şehir merkezinden uzak bir köy ya da kasaba ortamında bir rahatlık hissi oluşur hepimizde. Bu hissin oluşmasını sağlayan en temel faktör ise negatif iyonlardır.

Negatif iyonlar bulunduğumuz havayı temizler havanın tazelenmesini ve daha canlı hale gelmesini sağlar.

Çünkü tuz lambası havadaki bakteriler, polenleri, tozları, virüsleri, kılları kendisine çeker.

Yarenler diyarında yer alan tuz mağarasından çıkarılan kaya tuzundan el işlemesi ile üretilen tuz lambası doğal şekilde negatif iyon yayar. Doğal şekilde diyorum çünkü tuz jeneratörü gibi yapay değildir.

Negatif İyonun Faydaları

Negatif iyon, gelişim çağında yer alan çocukların gelişim sürecini sağlıklı şekilde atlatmasını sağlar.

Negatif iyon, Konsantrasyon veya odaklanamama problemini doğrudan önlediği için tam verimlilik kavramına uygun bir çalışma ortamı ve fırsatı sağlar. Bu nedenle vücuda dinçlik verir.

Negatif iyon, Bağışıklık sisteminin güçlendirir, yaraların iyileşme sürecini hızlandırır.

Negatif iyon, Ruhsal ve fiziksel rahatsızlıklara, stres, agresiflik, uyku problemi gibi rahatsızlıkları giderici ve önleyici etkiye sahiptir.

Negatif iyon, Astım, bronşit, nefes darlığı, gibi rahatsızlıklara iyi gelir. Grip, nezle ve diğer mevsimsel rahatsızlıkları önler. Akciğerin çalışma potansiyelini artırır.

Canan Karatay’da Kaya Tuzu Lambasını tavsiye ediyor.

Kaynak: kadindayasam

Written By
More from MagClassico

7 – 13 KASIM 2016, HAFTALIK BURÇ YORUMU

[tabgroup layout="vertical"] [tab title="Koç"] "Koç Burcu" Haftalık Burç Yorumu Bu hafta daha pozitif enerjiler ile...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir