Hayatınızda Duyabileceğiniz En İlginç Hikaye Olabilir!

Hangisinden daha ilginç bir hikaye çıkar?

Evli ve 7 çocuk babası bir adamın bir gün cinsiyetini değiştirmeye karar vermesinden mi?

Yoksa 52 yaşındaki bir kişinin aniden 6 yaşındaymış gibi hayatına devam etmeye karar vermesinden mi?

Ya da küçük bir kız çocuğunun yaşlı bir çift tarafından evlatlık olarak alınmasından mı?

Neyse ki Kanadalı Stefonknee Wolscht, üçünden ortaya karışık yaparak bizi bunlardan birini seçmekten kurtarmış. İşte son yılların en ilginç olaylarında zirveyi zorlayacak bir hikaye:

Önceki adıyla Paul yeni adıyla Stefonknee Wolscht, Kanada’da sıradan bir ailede yetiştikten sonra okulunu bitirip mutlu bir evlilik yaptı.

 

 

23 yıl süren bu evliliğinden 7 çocuğu oldu. Paul, eşi ve çocukları dışarıdan örnek bir aile olarak gösteriliyorlardı.

Ta ki Paul 46 yaşında cinsiyet değiştirip kadın gibi yaşamaya karar verene kadar. Yıllardır Paul’un kadın elbiselerine ilgisini garip bulsa da kabullenmiş eşi bu karardan sonra artık yeter dedi ve evden ayrılmasını istedi.

 

Çocukları onun durumundan utandıklarını ama yine de böyle mutlu oluyorsa kendileri için sorun olmadığını söylese de herkes o kadar anlayışlı olmadı ve Paul işsiz kaldı.

Evden ayrılıp işsiz de kalınca bir süre sokaklarda yaşadı. 2 kez intihar girişiminde bulunsa da başarılı olamadı.

Cinsiyet değiştirenlerin hayatlarını yollarına sokmalarına yardımcı olan bir kuruluşta hormon tedavisi gördü. Kadın gibi yaşamaya başlasa da tam olarak huzura kavuşamadı. Huzuru bulması için yapacakları olaya ilginç sıfatını bile yetersiz bırakacaktı.

Paul erkek olarak geçirdiği çocukluk yıllarını ıskaladığını düşünüyordu. İlkokuldan itibaren kızları kıskanan ve giydikleri elbiselere özenen Paul, bir gün aniden hayatına küçük bir kız çocuğu gibi devam etmeye karar verdi.

Ve mucizevi bir şekilde kendisine yardımcı olan kuruluş, Paul’u bu haliyle 6 yaşında küçük bir kız çocuğu olarak kabullenerek evlat edinecek yaşlı bir çift buldu.

Şimdi “Benim küçük bir kız çocuğu olmamla ilgili oldukça rahatlar” diye anlattığı üvey anne babasının küçük kız çocuğu olarak yaşıyor.

Bakımını üstlenen yeni ailesinin evinde cicilerini giyip oyuncak bebeklerle oynayan Wolscht’un en iyi arkadaşı, yaşlı çiftin 7 yaşındaki torunu.

Yeni hayatında her zaman olduğundan daha mutlu olduğunu anlatan Wolscht, toplumda farkındalık yaratmak için hayatını basınla paylaştığını söyledi.

Bu ilginç hayat hikayesinin basına yansımasıyla tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de haberi okuyanlar şaşkınlıklarını gizleyemedi ve bölündü: Troll iddiaları ortaya atıldı.

Kaynak: onedio

 

 

Written By
More from MagClassico

Katliamdan Kurtuldu, Ülkesine Döndü!

Reina’da yılbaşı akşamı gerçekleşen terör saldırısında yaralananlar, yavaş yavaş ülkelerine dönmeye başladılar....
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir