DUR!

Her şeyi abartmadan, her şeyin b.kunu çıkartmadan ve sonunda kendinden nefret etmeden yapamıyorsun değil mi?

O zaman hoş geldin iyi ama dünya kriterlerine uymayan insan… Fazla sözü uzatmadan gelelim o “meshurrrrr” uymadığın ama uyman gereken dünya kriterlerine…

iki yüzlü insanlar gif ile ilgili görsel sonucu

Bunları Sakın Unutma!

Dünyada tutunmak istiyorsan en önemli yani birinci kural, bencil olacaksın arkadaşım. Önce sen, sonra ailen, sonra diğerleri gelecek. Birini kendinden üstün tutmak bir yana, tamamen kendini düşünüp “sözde” ağlayarak, zırlayarak (hatta en önemli kural bu sanırım) kendini acındırarak üste çıkacaksın. Hem de öyle bir üste çıkacaksın ki karşındakinin ağzına s….n bile diyecek ki; “Ama yazıkkkk!!”

İkinci kural; en iyi ve en tatlıyı oynayacaksın. Ağzına gelen her şeyi söyleyecek hatta her yerde baş role soyunacak ama geri plandaki iyi niyetli ve saf kişiyi canlandıracaksın. Unutma, ne kadar şaklaban olursan o derece sevilebileceğin bir topluluktasın. Esprilerinin ve neşenin zeka kırıntısı taşımasına ihtiyacın yok. Daha net anlatmak gerekirse, Show dünyasından Şahan’ın canlandırdığı Recep İvedik’i oynayacaksın, asla Cem Yılmaz’ın pratik zekası prim yapmıyor bu hayatta.

Üçüncü kural; hem en iyi insan rolüne soyunacak hem de bunu dışarıya karşı ne kadar iyi niyetliyim şeklinde göstereceksin. Evet, ikisi biraz sana ağır gelecek ama YA PA CAK SIN! Her ortamda kıskançlıktan geberiyor bile olsan birisi için, hep konuşulan konu hakkında onun iyiliğine oynayacaksın. Merak etme; çoğu insan sen ne kadar pislik yaparsan yap, senin kötü niyetini görebilecek kadar zeki değil. Ya da işlerine öyle geliyor bilemiyorum ama sonuçta bunu isteyerek ya da istemeyerek YİYORLAR!

Dördüncü kural; istediğini o ya da bu şekilde yaptıracaksın. Doğru, dobra ve dürüst olmayacaksın. Anlayamadığım bir nedenle insanlarımız mağdura karşı feci merhametliler ve karşısındaki annesi bile olsa “sahtekarlığı” savunabiliyorlar. Üstelik mağdur olmadığına dair 15879952 kanıt olsa bile…

Beşinci ve en çok uğraşman gereken kurala geldi sıra. Sen, sen olmaktan çıkacaksın. Sen mağdur olacaksın, fakir olacaksın, ortamlarda kendini ortaya atan ve en çok gösteren olacaksın, sevmesen bile herkese sevgi pıtırcığı olacaksın, asla zeki olmayacaksın, asla elinden hiçbir şey gelmeyecek ve asla ve asla düşündüğün şeyi net bir şekilde söylemeyeceksin. Alttan girip üstten çıkıp kendini iyi karşındakini kötü göstereceksin. Yine alttan girip üstten çıkıp istediğini yaptırmanın yollarını bulacaksın. Karşındakini o kadar mala bağlayacaksın ki, kendini dünyanın en zekisi sanan insanlar senin parmağının ucunda oyuncak olacak.

Evet, bunları yapabilenler var emin ol. Yuh deme okudukça! Azıcık çevrene bak bakalım gözünü açıp. Kimler kimleri elinde oyuncak yapmış ve arkasına aldığı kocaman mürid orduları var.

Dünya böyle canım, ister bir kesim gibi bunları harfi harfiyen uygularsın, insanlıktan kocaman bir “0” ama çevreden “10” puan alırsın, ya da hiç bu taraklarda bezin olmaz dürüstlüğünle, iyi niyetinle kanatlanıp uçarsın.

Özlü sözlerimizin de boşuna olmadığını anlamışsındır umarım.. Ne demişler deveye diken insana,,,,,,, yaranır!

BatGirl

Written By
More from MagClassico

Ünlülerin Sevgililer Günü Paylaşımları

Yılın en romantik günü olan Sevgililer Günü’nü geride bıraktık. Bu özel günden...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir