Dünyanın En Pahalı Evlenme Teklifleri Burada!

Evlenme teklifi denilince akla gelen ilk şey yüzüktür muhtemelen.

Beyler her ne kadar bu konudan müzdarip olsalar da, bayanlar için pembe panjurlu ev niteliğinde bir romantiklik ifade etmekte bu yüzükler.

İşte sizlere hayalleri süsleyecek güzellikte ve “pahalılıkta” dünyanın en ünlülerinden en “top” yüzükler…

George Clooney

Amal Alamuddin

Yedi karatlık zümrüt kesim elmas ile evlenme teklifi eden George, bu yüzüğe yarım milyon pound ödeyerek yakışıklı olduğu kadar cömert olduğunu da tüm dünya kadınlarına göstermiş oldu.

Marco Jaric

Adriana Lima

Beş karat elmas ile evlenme teklifi eden basketbol oyuncusu sevgilisi Marco Jaric’e 2008 yılında evet diyen VC mankeni Adriana, Mayıs 2014’te ayrıldıklarını ilan etti.

Brad Pitt

Angelina Jolie

Tam sekiz yıl süren ‘date’ döneminden sonra 2012 yılında Brat Pitt ile nişanlandı. Brat Pitt takı tasarımcısı bir arkadaşıyla birlikte bu eşsiz yüzüğü onun için tasarladı.

Lady Gaga

Kalp kesim tek taşını ve nişanlandığı haberini Instagram hesabında: ‘’Sevgililer Günü’nde o bana kalbini verdi, ben de ‘EVET’ dedim’’ cümlesiyle ilan etti.

Adam Shulman

Anne Hathaway

Adam Shulman ile 2011 yılında nişanlanan Anna’nın yüzüğü ise eşsiz. Çünkü nişanlısı tarafından onun için özel olarak tasarlanmış.

Justin Theroux

Jennifer Aniston

2012 yılında Justin Theroux ile nişanlanan Jennifer’ın yüzüğü ise zümrüt kesim büyük elmasın merkeze iliştirildiği klasiklerden.

Romain Dauriac

Scarlett Johansson

Romain Dauriac ile nişanlandığını 2013 Eylül ayında ilan eden güzel aktris Scarlet’ın nişan yüzüğü, Art Deco tarzında yapılmıştır.

Kanye West

Kim Kardashian

Kanye West, Kim Kardashian’ın 33. yaş gününde ona evlenme teklifi etti. 15 karat Lorraine Schwartz elmas yüzüğe Kim kuşkusuz çığlık atarak ‘evet’ demiştir.

Lorraine Schwartz

Beyoncé

Lorraine Schwartz’ın 18 karatlık zümrüt kesim yüzüğü ile evlenme teklifi almış ve Jaz-Z ile 2008’de evlenmişti.

David Beckham

Victoria Beckham

Şimdilerin moda tasarımcısı, eskilerin Spice Girls grubunun üyesi olan Victoria, 1998 yılında futbolcu sevgilisi David Beckham’a ‘evet’ dedi. Markiz kesim elmas olan bu yüzük, bu listedeki en beğendiğim parçalardan biri.

Prens Charles

Diana, Galler Prensesi

Prens Charles, 1981 yılında Diana Spencer ile nişanlandığını açıkladı. 18 karatlık oval kesim safir ve 14 tane elmasla çevrelenmiş bu yüzük o dönemde 28,000 pound değerindeymiş. Kelimenin tam anlamıyla enfes. Yüzüğe aşık olmamak mümkün değil.

Barack Obama

Michelle Obama

1992’de Barack Obama, Chicago’da küçük bir restoranda evlenme teklifi etmiş. Oldukça mütevazi bir yüzük tercih etmiş: bir karat zümrüt kesim elmas.

Joe DiMaggio

Marilyn Monroe

Monroe 14 Ocak 1954 yılında beyzbol oyuncusu sevgilisi Joe DiMaggio ile evlendi. Tek taş bir yüzüğü olmadı ama onun yerine bir pırlantalarla çevrili bir alyansı vardı.

Grace Kelly

Amerikan aktris Monoko Prensi Rainier ile 1956 yılında nişanlandı. 10.47 karat zümrüt kesim yüzük Grand Palas’ta hala sergilenmektedir.

Elizabeth Taylor

Aktris sadece ödüllü oyunculuk performansıyla değil aynı zamanda küçümsenemeyecek tutkusu olan mücevherat koleksiyonuyla da ünlüdür. Bu koleksiyonun $150 milyon kadar olduğu tahmin ediliyor. Elizabeth sekiz defa evlense bile koleksiyonuna yeni parçalar eklemeyi asla ihmal etmemiş. Michael Wilding tarafından verilen yüzük ise dönemin mücevher tasarımcılarını derinden etkilemiş ve yeni bir trend başlatmış.

 

Written By
More from MagClassico

Neslihan Atagül: “Ya gideyim ya da başka şeylerden konuşalım!”

Neslihan Atagül, alışveriş çıkışı muhabirlerin sorularını yanıtladı. Düğününe gelmeyen Burak Özçivit’in nişanlanmasını...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir