Dünyaca Ünlü Fotoğrafçı Mert Alaş Kimdir?

Dünyaca ünlü yıldızların fotoğrafçısı Mert Alaş tatil için geldiği İstanbul’da, Madonna’yı Konya Mevlana’ya götüreceği haberlerine açıklık getirdi.

Başarılı İsim İstanbul’da!

Madonna’dan Rihanna’ya, Victoria Beckham’dan Gisele Bündchen’e dünyaca ünlü yıldızların moda fotoğrafçısı olarak ünlenen ve ABD’de yaşayan Mert Alaş, tatil için İstanbul’a geldi.

Milliyet’in haberine göre İstanbul’a bir haftalığına geldiğini belirten Alaş, hem fotoğraflarını çektiği hem de yakın arkadaşı olan Madonna’yı Konya Mevlana’ya götüreceği haberlerine, “Öyle bir şey yok. Madonna da duymuş bir yerden. Beni aradı, ‘Beni bir yere götürecekmişsin ama haberim yok’ dedi. Ben de ilk kez duydum” şeklinde yanıt verdi.

“Demet Akalın Kim?, Tanımıyorum, Manken Mi?”

Dünyaca ünlü Türk fotoğrafçı Mert Alaş, bir takipçisinin “Demet Akalın’ı nasıl buluyorsunuz?” sorusuna da “O kim? Tanımıyorum, manken mi?” yanıtını vermişti. Konuyla ilgili sessizliğini bozan Akalın, “Hahahaha fotoğraf çekimi için benden 300 bin dolar (1 milyon TL) istedi. ‘Yuhh’ dedim, acaba bunun için mi tanımadı” diyerek Alaş’a gönderme yaptı. Oyuncu Çağatay Ulusoy da reklam filminin çekimlerini Mert Alaş‘ın yapmasını istemiş, ünlü fotoğrafçı 1 milyon TL talep edince çalışma ortamı sağlanamamıştı.

İşte Mert Alaş Hakkında Bilinenler ve Bilinmeyenler;

– 21 Şubat 1971 yılında Ankara’da doğdu.

Balık burcu.

-Hava kuvvetlerinde pilot bir babayla manken bir annenin oğlu.

-1994 yılında dil eğitimi için gittiği İngiltere’de ünlü moda tasarımcısı Alexander McQueen ve ortağı Marcus Piggott ile tanışması hayatını değiştirdi.

-Dünyada modaya yön veren 10 moda fotoğrafçı listesinde ortağı Marcus Piggott ile 2. sırada yer alıyor.

-Çello ve piyano çalmasının yanında Madonna‘ya dans dersleri veriyor.

-Çekmek istediği Türklerin en tepesinde Sezen Aksu var. İnsanın memleket özlemi çektiğinde anne yemeğine nasıl sarılırsa ben de Sezen Aksu şarkılarına bağlanıyorum” diyor.

Madonna, Miley Cyrus, Kim Kardashian ve Kate Moss gibi isimlerle yakın arkadaş.

-En saygı duyduğu tarihi figür: Mustafa Kemal Atatürk

-Favori 3 Şehri: 1. Londra 2. Istanbul 3. Barcelona

-Ortağı Marcus Piggott ile bu kadar ünlü isimlerle çalıştıkları ve onları çıplak pozlar vermeye nasıl ikna ettiklerini ise şöyle açıklıyor: “Modeller bizimle çalışmayı seviyorlar çünkü onları strese sokmuyoruz. İşler yolunda gitmese bile, bununla eğlenebiliyoruz. Ayrıca her şey çok büyük bir gizlilik içerinde gerçekleşiyor. Hiç kimse fotoğrafları iPhone’uyla çekemez ve modellerin etrafında dolanıp duran birileri yoktur. Kendilerine ait alanları vardır.”

-Sektörde bazıları Mert & Marcus’un fotoğraflarının sırrının teknik oynamalarda olduğunu, fotoğraflarında özel bir şey olmadığı eleştirisi getiriyor. Alaş ise eleştirilere “Ben bir belgesel fotoğrafçısı değilim, bir sanatçıyım. Bazı şeyler gerçek, bazıları sahte. Görüntünün sonunda ne söyleyeceği bana bağlı. Fotoğrafı yeniden mi yaratıyorum? Bu bana bağlı, kimi ilgilendirir ki” yanıtını veriyor.

Kaynak: Sözcü, Milliyet, Hürriyet

Written By
More from MagClassico

Halit Akçatepe Hayatını Kaybetti!

Usta sinema sanatçısı Halit Akçatepe 79 yaşında hayatını kaybetti. Yeşilçam'ın efsanevi oyuncularından...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir