Bitter Çikolatayla Gençliğinizi Koruyabilirsiniz!

Cilt sağlığından kalp ve damar sağlığına birçok konuda vücuda fayda sağlayan “bitter çikolata”, strese de iyi geliyor.

Cilt sağlığından kalp ve damar sağlığına birçok konuda vücuda fayda sağlayan bitter çikolatanın strese iyi geldiğini anlatan uzman diyetisyen Pınar Kural Enç “Diyette çikolata tabii ki yasak değil, çok sevenlere ara öğün yerine kahvenin yanına neden eşlik etmesin?” diyor. Unutmayın ne yediğiniz ile beraber tükettiğiniz miktarlar önemli.

Enç, “Özellikle diyetteyken tatlı krizlerini en hafif şekilde atlatmamızı sağlayan bitter çikolata, günlük bir miktar tüketildiğinde stresi yok ediyor, kalp-damar hastalıklarını önlüyor ve cildi gençleştiriyor. Vücudu yaşlanmaya karşı koruyan en önemli şeylerin başında geliyor antioksidanlar” dedi.

Kakao oranı yüksek olan bitter çikolatanın, sütlü çikolataya oranla üç kat daha fazla antioksidan içerdiğini belirten Enç “Günlük bir miktar bitter çikolata tüketmek, yaşlanmaya karşı korurken, kanser riskini de en aza indiriyor. Araştırmalar haftada 2-3 kez tüketilen az miktardaki bitter çikolatanın kan basıncını düşürmede de etkili olduğunu gösteriyor” diye konuştu.

 

Written By
More from MagClassico

YETERSİZ VE KALİTESİZ UYKU, KALP HASTALIKLARINI TETİKLİYOR

Sağlığınız için günde en az 7, en fazla 9 saat uyuyun... Modern...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir