Bağdat Caddesi’ndeki Tecavüz Suçlusunun Cezası Arttı!

İstanbul Kadıköy’de, genç bir kıza cinsel saldırıda bulunan servis şoförü Cengiz Ay, 45 yıl hapse mahkum olmuştu. Mahkeme bu cezayla yetinmedi, bir de suç duyurusunda bulundu. O dava da sonuçlandı ve sanığa, 12 yıl daha ceza verildi.

İstanbul Kadıköy’deki genç kıza cinsel saldırı davasında mahkeme tarihi bir karar verdi. Cinsel saldırı ve gasptan mahkum olan Cengiz Ay‘a verilen ceza artırıldı.

45 yıl hapis cezası alan mahkuma,”Kadının dilediği saatte, istediğini yapabilme özgürlüğünü kısıtlama” suçundan, 12 yıl daha hapis cezası verildi.

Olay 24 Ocak 2016’da Kadıköy Bağdat Caddesi‘nde gerçekleşmişti. 19 yaşındaki genç kız gece evine dönerken bıçak tehdidiyle cinsel saldırıya uğramıştı. Zanlı, evli ve 2 çocuk babası, servis şoförü ve suç kaydı kabarık Cengiz Ay‘dı. Ay, cinsel saldırı ve gasptan 45 yıl hapse mahkum olmuştu.


Kararı veren Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi, bir de suç duyurusunda bulundu. Olayın toplumda travma ve hak yoksunluğu sonucu doğurduğu belirtildi.

Görülen ikinci davaya Anadolu 44. Asliye Ceza Mahkemesi baktı. Mahkeme, kadının özgürce dilediği saatte, istediği eylemi yapabilme özgürlüğünün kısıtlandığını belirtti ve kişiyi hürriyetin yoksun kılma suçundan 12 yıl daha ceza verdi.

Böylece mahkum Cengiz Ay’a verilen toplam hapis cezası 57 yıla çıktı.

Kaynak: NTV

 

 

Written By
More from MagClassico

Anne Sütünden Takı Yaptırmak Hayal Değil!

Anne sütünden takı yaptırarak en değerli hediyeye sahip olabilirsiniz! Şüphesiz hamile kalmak,...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir