2017 İlkbahar-Yaz Sezonu Renkleri

New York, Paris, Londra moda haftaları yapıldı. 2017 ilkbahar-yaz renk trendleri de belli oldu. Moda haftaları bir sonraki sezonun moda renklerinin belli olduğu yerlerdir. Renklere baktığımızda 2017’de canlı, doğa renklerini barındıran, parlak, sarı gibi yansımaları giysilerde sıklıkla göreceğiz. Mavinin 3 tonunun 2017 bahar ve az sezonun da ön plana çıktığını görüyoruz. Pistlerde mankenler bu renk giysileri fazlasıyla vurguladı. 2017’nin sıcak mevsiminde moda renkleri belli olmuş oldu. Şimdi 2017’de hangi renkli kıyafetlerde tercih etmemiz gerektiğine göz atalım.

Kıyafetlerde Renk Modası

1.Nigara Mavisi

Mavinin güzel bir tonu olan Nigara mavisi rengini 2017’nin kıyafet rengi olarak karşımıza çıkıyor. Rahatlatıcı ve yumuşak bir mavi tonudur. Abiyelerde, elbiselerde sıklıkla bu rengi gördük. İlkbahar-yaz 2017 renk trendlerinden tatlı bir tonu sonucunu çıkarabiliriz.

2.Canlı Sarı Renk Trendi

Bu sarıya aynı zamanda ‘primrose sarı’ denmektedir. Yaz ve bak-har ayında canlılık ve parlaklık isteyenler için sarının fark edilen tonlarından. Primrose bir çiçek aslında ve bu sarı da o çiçeğin rengidir. Bu çiçeklerden esinlenerek primrose sarı 2017’nin trendlerinden. Sıcak ve canlı doğanın olduğu günlere uyumlu bir yansıma. Milano moda haftasında da bu rengi çok fazla gördük.

3.Lapis Mavi  Renk Trendi

2017’de mavi tonları ağırlıkta. Daha koyu bir mavi olan bu ton görülmeye değer. Lapis maviyi Escada, Gucci, Louvis Vuitton gibi ünlü markalar sıklıkla kullandı. Triko elbiseler hep bu ton ile eşleştirildi.

4.Alev Kırmızısı Tabanlı Turuncu

2017 ilkbahar-yaz renk trendleri arasında gösterişli alev kırmızısı tabanlı turuncu renktir. Kırmızı ve turuncu arasına sıkışan bir tondur. Ateşli duyguların yansıtılmak istendiği bu renk çok moda olacak gibi duruyor. Görkemli abiyeler, güneş gözlükleri, şapka hep bu renk ile çerçeve edilmişti.

5.Çok Açık(Aqua) Mavi

Ferahlatıcı tropikal bir renk aqua mavi. 2017 ilkbahar ve yaza anlam katan mavi gölgesidir. Harika kumaşlarda anlam kazanan çok açık mavi gerçekten büyüleyici ve tam ilkbahar-yaz rengi.

6.Soluk Pembe 2017 Renk Modası

Bu nötr pembe, çiçek desenlerde ve tek renkli giysiler için de  kullanılan masumiyet ve saflık ile giyilen bir renk modası. Çeşitli renklerle de güzel bir şekilde eşleştirildiğinde gerçekten anlam kazanacak. Soluk pembeyi kıyafetlerimiz de sıklıkla göreceğiz.

7.Keskin Yeşil 2017 İlkbahar-Yaz Renk Trendi

Baharda her tarafın yeşillenmesiyle beraber, giysilerimiz de keskin yeşilleniyor. Yeşil renk demek sağlıklı bir görünüm demek, New York moda haftasında yeşil renklerin berraklığına tanık olduk. Keskin yeşil diğer lapis mavisi ve canlı sarı ile kombinlenmişti.

8.Koyu Pembe Renk 2017

Pembe ton devrim niteliğinde oldu. Koyu pembe tam bir bayan rengi ve kızların çok fazla ilgi gösterdiği renk bu sene elbiselere renk katacak. Pembenin güzelliğinden faydalanmanın tam sırası.

9.Açık Yeşil Gölge

Yeşil bir tonu daha moda açık renk sevenlere müjde niteliğinde 2017 renk trendlerinde açık yeşil gölge. Dış giyim için çok ideal bir renk. El çantaları, seksi sandaletler, güneş gözlükleri trençkotlar, ceketler gibi parçalarda açık yeşil gölge vardı.

10.Fındık Kabuğu Rengi

Çok yönlü bir renktir. Nötr, zarif, doğal ve hafif bir renk yansıması. İlkbahar-yaz 2017 sezonunda fındık kabuğu renginin çok yönlülüğüne şahit olacağız. Sokak tarzı şık parçalar için bu rengi tercih edin.

11.Metalik Gümüş

12.Ethercal Beyaz Rengi

13.Zamansız Siyah

14.Pembe Tonları

15.Tutkulu Kırmızı

16.Konyak Kahverengi

17.Elektrik Rengi Mor

Kaynak: stylekadin

 

 

Written By
More from MagClassico

Gothic ve Korkunç Pasta Tasarımları!

Romantik, çiçekli, beyaz, işlemeli ve bir sürü pespembe pasta modelleri... Biraz çılgın...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir